Çocuğunuzla kaliteli vakit geçirmenin 10 yolu

Evimizin, hayatımızın neşesi çocuklarımızla, evde geçirilen zamanın kalitesi çok önemlidir. Çocukları oyalamak için onları gelişimine katkıda bulunmayacak teknolojik aletlere emanet etmek yerine yapmanız gereken şeyler var.

Çocukların gün içinde hayatlarını yönetmeleri ve bu yönetimden iyi sonuçlar çıkarmaları pek mümkün olmaz. Bu yüzden onları doğru yönlendirme görevi biz büyüklere düşecektir. Çocukken edinilen alışkanlıklar, tüm hayatlarında etkili olacaktır.

Hedefler belirleyin: Öncelikle çocuklarınızın her şeyi küçük adımlarla başardığını ve zamanla gelişebileceğini unutmayın. Bu yüzden onlara kendiniz kadar büyük yükler yüklemeyin.

Çocuklarla geçirilecek zaman içinde ne gibi ikramlar ve yiyecekler olacak, öncelikle bunu planlayın. Sonra onarlı bu işe dahil edin. Örneğin birlikte kurabiye pişirebilirsiniz ve yumurtaların kırılması veya çırpılması işini çocuğunuz üstlenebilir.

Günlük sorumluluklar: Gündelik işler her zaman olacak ve hiç bitmeyecektir. Yani sizin temizliğiniz, çamaşırınız ve bulaşığınız önceliğiniz olmamalı. Öncelik çocuğunuzla kurduğunuz iletişim ve onun huzuru olmalıdır.

Gündelik işlerde size yardımcı olabileceği hissini ona verebilirsiniz. Örneğin çamaşırları renklerine göre ayırırken, ondan yardım isteyin. Yaşına uygun olarak, bu çok eğlenceli ve ona da beceri kazandıracak bir oyun olabilir.

Verimli ve verimli insanlar, çocukluklarından itibaren içindeki gücü kullanmaya imkan bulmuş kişilerden çıkmıştır.

Sağlıklı yaşamın en temel şartı olan egzersiz, çocuklarınızla birlikte yapıldığın da hem daha eğlenceli olur, hem zamanın nasıl geçtiğini anlamazsınız, hem çocuğunuza sporalışkanlığı vermiş olursunuz.

Evde birlikte spor yapmak veya sokakta birlikte ip atlamak gibi egzersizler veya daha yaratıcı egzersizler bulabilirsiniz. Özellikle hareketli çocuklar için egzersiz, enerjilerini harcamaları için en güzel yollardan biridir.

Akşam hep beraber sofra kurulduğunda oturmak ve yemek, ailenin iletişimi, bağlarını güçlü tutması ve ilişkinin devamı için çok faydalıdır.

Peki, siz akşam yemeğini hazırlarken, çocuğunuzun yardım etmesi güzel olmaz mı? Elbette ona soğan doğratmayacaksınız! 🙂

Ancak çocuğunuza yıkanmış marul veya göbek salata yapraklarını verip, eliyle küçük parçalar koparmasını ve büyük bir salata kabının içine koymasını söyleyebilirsiniz.

Böyle bir etkinliği, dilimlenmiş salatalık, domates ve rendelenmiş havuç, turp dilimlerini ayrı tabaklarda çocuğunuzun önüne koyup, ondan ortaya şık bir salata çıkarmasını isteyerek de sağlayabilirsiniz.

Çocuklarınızla geçirilecek zamanın genişliği, kalitesi ve keyfi, sizin hayal gücünüze bağlı!

Serbest zaman: Birlikte geçirdiğiniz zamandan sonra çocuğunuza kendisi için yapmak istediği bir şey olup olmadığını sorabilirsiniz. Televizyonda çizgi film izlemek, oyuncaklarıyla odasında oynamak gibi… Sizinle birlikte zaman geçiren çocuğunuz mutlu ve tatmin olmuş olacağı için, size de nefes alacak zaman kalacaktır.

Open chat
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Merhabalar Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Bize Yazın yada Arayın 0 534 363 98 96